کاملترین فایل(تحقیق درباره بيماری های درختان زيتون )

تحقیق درباره بيماری های درختان زيتون |1776571|ujy|کاملترین فایل|یو جِی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تحقیق درباره بيماری های درختان زيتون آماده دریافت می باشد .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 28 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نماتدهای مختلفی به ريشه زيتون حمله می کنند، مانند نماتد مولد غده ( Root Not Nematod ) شامل گونه های مختلفی از جنس Meloidogyne ، نماتد مرکبات ( Tylenchulus semipenetrans)، نماتدهای مولد زخم ( Root Lesion Nematodes ) شامل گونه های مختلفی از جنس Pratylenchus و همينطور دو نماتد ديگر که اهميت کمتری دارند، شامل نماتد غلاف ( Sheat Nematode ) به نام Hemicycliophora arenaria و نماتد سوزنی ( needle Nematode ) با نام Paralongidorus eucalipti .

نماتد مولد غده : Root Not Nematode

اين نماتد به بسياری از گياهان باغی و زراعی، شامل بسیاری از سبزیجات، درختان میوه، انگور، شبدر و یونجه حمله می کند. این نماتد باعث بوجود آمدن گال یا گره روی ریشه ها و کاهش قدرت گیاه، با اختلال در عملکرد ریشه ها می گردد. خسارت در خاکهای سبک و شنی بالاتر است و اگر درختان زیتون در خاکهایی که دارای جمعیت بالایی از این نماتد است کشت شوند، رشد ضعیفی خواهند داشت. این نماتد باعث چروکیدگی و دیر باز شدن شکوفه ها می شود. گزارش شده است که کلتیوارهای Meashon و Tofany به گونه M. incognita مقاومند. کلتيوارهای Krygula و Picual به پوسيدگی ريشه و نماتد M. incognita مقاوم هستند. کلتيوار Allegra که توسط دانشگاه کاليفرنيا ارائه شده است به گونه های مختلف نماتد مولد غده مقاوم است.

نماتد مرکبات : Citrus Nematode

اين نماتد مخصوصآ در زمين هايی که قبلآ در آنها مرکبات و انگور کشت می شده است، وجود دارد و در ضمن به خاکهای شنی هم محدود نمی شود. بيش از ۵ هزار نماتد ماده در هر ده گرم خاک بالاتر از آستانه خسارت محسوب می شود و چنين زمينی بايد با نماتدکشها سمپاشی شود. اين نماتد در مرکبات باعث زوال تدريجی درخت می شود و به آن ظاهری ترکه ای ( twiggy )می دهد. تا به حال رقم مقاومی نسبت به اين نماتد گزارش نشده است و بهتراست از کشت در خاکهای حاوی اين نماتد اجتناب کرد.
نماتد های مولد زخم : Root Lesion Nematodes

گونه های مختلفی از جنس Pratylenchus به زيتون حمله می کنند مانند P.valnus و P. penetrans .اين نماتد علاوه بر زيتون از گياهان ديگری مانند انگور، سبزيجات، درختان ميوه، گياهان زينتی و شبدر گزارش شده است.اين نماتد باعث کوتولگمطالب دیگر:
گوشی به سرقت رفتهExellent Manager By Brian Tracyآموزش خیاطی تیشرت و پیراهن + wordآموزش اسپرت کردن پژو 405رام Firmware P8 lite مدل ALE-L21 بیلد ۵۴۰آموزش پرورش ماهیآموزش تولید کفش چرمیایده های کسب و کار و آموزش فروش میلیونینقشه موزه طرح 3 با فرم زمینه گراپکیج کامل آموزش اذان وضو نماز لوح افتخار نماز احکام نماز و آداب معاشرت اسلامی به صورت انیمیشن ویژه کودکاندانلود تحقیق درباره پول الکترونیکتحقیق درباره وب سرویس و ویروسهای اینترنتیدانلود تحقیق درباره امنیت شبکهدانلود پاورپوینت:شبکه های بی سیم Wi-Fiآموزش معرفی 12 امام ، اصول دین و فروع دین به صورت شعر و انیمیشنکارت ویزیت لایه باز آموزش یوگاکارت ویزیت لایه باز باشگاه فرهنگی ورزشیکارت ویزیت لایه باز استخر شنا ورزش های آبیدانلود 1800 مقاله در زمینه کامپیوتر به صورت نرم افزارعکس رایگان تقویم سال 1396شماره های همراه صنایع ساختمان (بیش از 2 میلیون شماره در یک پکیج)شماره های املاک مشهد و شهرهای شمالی (شامل 4.000 مشاره فعال )بررسی رابطه بین هوش هیجانی و نوآوری سازمانی در بین مدیران و سرپرستان بانک ملی شهر اهوازآداب وضو گرفتنمجموعه کامل آموزش آداب معاشرت بصورت انیمیشن