کاملترین فایل(64-تصحیح تحلیل دو بعدی جریان در رودخانه با استفاده از مقادیر دقیق یك بعدی)

64-تصحیح تحلیل دو بعدی جریان در رودخانه با استفاده از مقادیر دقیق یك بعدی|50059382|ujy|کاملترین فایل|یو جِی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان 64-تصحیح تحلیل دو بعدی جریان در رودخانه با استفاده از مقادیر دقیق یك بعدیآماده دریافت می باشد .

مشخصات نویسندگان مقاله تصحیح تحلیل دو بعدی جریان در رودخانه با استفاده از مقادیر دقیق یک بعدی

امیر محجوب - دانشجوی دکتری دانشگاه تهران، کارشناس ارشد پژوهشکده حمل و نقل وزارت ر
رضا غیاثی - عضو هیئت علمی دانشکده عمران دانشگاه تهران


چکیده مقاله:

مدلسازی رودخانه با هدف استفاده بهینه از رودخانه و طراحی سازه های هیدرولیکی واقع در آن صورت می پذیرد. مدلسازی دو بعدی جریان در رودخانه ها نسبت به مدلسازی یک بعدی مشکلتر بوده و معمولاً اطلاعات بسیار بیشتری لازم داشته و هزینه های سنگینتری را طلب می کند. از جمله این مشکلات می توان به نوسان در نتایج و عدم همگرایی حل معادلات برای برخی شرایط اشاره کرد. در این مقاله مدلی دو بعدی برای تحلیل عددی جریان در رودخانه ها ارائه شده است. در این مدل از معادلات آب کم عمق بعنوان معادلات پیوستگی و اندازه حرکت حاکم بر جریان رودخانه ها استفاده گردیده است. این معادلات با استفاده از روش حجم محدود منقطع سازی شده و به شیوه نیمه ضمنی حل شده است. بمنظور کاهش نوسان، نتایج بدست آمده در میدان محاسباتی دو بعدی(شامل عمق و سرعت آب) با اطلاعات یک بعدی مقایسه شده و در صورت نیاز، نتایج اصلاح می شود. اطلاعات یک بعدی می تواند از مقادیر اندازه گیری شده در طبیعت یا مدل های یک بعدی دقیق اخذ شده باشد. بمنظور صحت سنجی مدل، نتایج مدلسازی جریان در یک باز شدگی ناگهانی با نتایج معتبر مقایسه گردیده که بیانگر انطباق خوبی بین نتایج است.


کلیدواژه‌ها:

مدل دوبعدی -مدل یک بعدی - حجم محدود - معادلات آب کم عمق - بازشدگی ناگهانی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


محجوب, امیر و رضا غیاثی، ۱۳۸۸، تصحیح تحلیل دو بعدی جریان در رودخانه با استفاده از مقادیر دقیق یک بعدی، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (محجوب, امیر و رضا غیاثی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (محجوب و غیاثی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📒بتن و انواع آن 📒رویه بتنی توانمند زود سخت شونده RCCP 📒پارسَه ( تخت جمشید ) Persepolis📒پل شیشه ای گراند کانیون 📒پوزولان به عنوان ماده ي جايگزين سيمان📒افت فشار خط لوله📒ترمیم و مقاوم سازی ساختمان📒تعاريف و مفاهيم فنی راهسازي📒تعمیر ونگه داری ساختمان📒جوشکاری📒حفاری توأم با بتن ریزی📒دستورالعمل آزمايشگاه تكنولوژي بتن مطابق با استاندارد ايران و ذكر استانداردهاي DIN – BS – ASTM – ACI📒تكنولوژي بتن 📒دستورالعمل و ضوابط كلی تاسیسات عایق بندی ساختمان📒آپارتمان سازي 📒ساختمانهای اداری 📒سدها📒سد امواج طوفان New waterway📒سقف 📒فن كويل 📒قوانین و اصولات کلی برای ساخت یک بیمارستان📒كاربرد كامپوزيت‌هاي FRP در سازه‌هاي بتن آرمه و بررسي دوام آنها📒تخريب📒شركت پايه بتون بينالود📒گرم كردن آب با استفاده از روش هاي خورشيدي غيرفعال